Czym jest ciąża zagrożona? – Jak sobie z nią poradzić?

Ciąża zagrożona

Ten artykuł przedstawia charakterystykę kobiet w zagrożonej ciąży. Doświadczają one zmniejszonej zrozumiałości, łatwości radzenia sobie i ogólnego poczucia spójności. Doświadczają też krwawienia z pochwy w pierwszych 20 tygodniach ciąży. Oznak zagrożonej ciąży jest wiele, ale objawy są łatwe do rozpoznania. Dowiedz się więcej o tych symptomach i o tym, co możesz zrobić, by pomóc sobie i swojemu dziecku. W sieci możesz też znaleźć wskazówki dla kobiet, które doświadczają zagrożonej ciąży.

Mają niższy poziom lęku przed porodem

Rosnący odsetek cesarskich cięć jest głównym problemem współczesnej ginekologii w Polsce, a kobiety z wysokim poziomem lęku przed porodem powinny być wcześniej prześwietlane, by określić ryzyko porodu. Skanowanie ciąży może poprawić opiekę psychologiczną nad tymi kobietami i zwiększyć ich satysfakcję podczas procesu porodu. Nowe badanie analizuje różnice między kobietami, które mają do czynienia z zagrożoną ciążą, a tymi, które nie mają takiego zagrożenia. Okazało się, że kobiety z wysokim poziomem lęku przed porodem w czasie zagrożonej ciąży mają niższy poziom poczucia koherencji i zrozumiałości oraz niższe ogólne poczucie koherencji.

Mają one niższy poziom ogólnego poczucia koherencji

Współczesna ginekologia w Polsce jest nękana przez rosnącą liczbę cesarskich cięć. Wczesne skanalizowanie kobiet z niskim poczuciem koherencji i wysokim lękiem przed porodem jest krokiem w dobrym kierunku, ku lepszej opiece psychologicznej i większej satysfakcji podczas porodu. Niniejsze badanie porównuje poziom lęku i poczucia koherencji u kobiet w ciąży wysokiego ryzyka i u kobiet, które nie są w ciąży wysokiego ryzyka.

Wyniki tego badania pokazują, że kobiety z niskim wsparciem społecznym i niską samooceną mają niższe ogólne poczucie koherencji niż kobiety w ciąży, które są bardziej zadowolone ze swojego życia. Wyniki sugerują, że podwyższone poczucie lęku i obniżona samoocena kobiet w ciąży mogą mieć znaczący wpływ na wynik ich ciąży. Sugerują również, że kobiety z niższym poczuciem koherencji częściej poddają się cesarskiemu cięciu, ponieważ cesarskie porody wiążą się z wysokim poziomem lęku.

Czytaj również:   Zagrożenia związane z ciążą mnogą - jakie są i jak im zapobiegać?

Doświadczają krwawienia z pochwy podczas pierwszych 20 tygodni ciąży

Wiele ciężarnych kobiet doświadcza krwawienia z pochwy w ciągu pierwszych 20 do 24 tygodni ciąży. Może to być spowodowane traumatycznymi wydarzeniami, pęknięciami ściany pochwy lub infekcjami. Jednak krwawienie po dwudziestym czwartym tygodniu ciąży jest uważane za nagły przypadek medyczny i powinno być natychmiast skonsultowane z lekarzem. Krwawienie może być lekkie lub obfite i może mu nie towarzyszyć ból brzucha. W niektórych przypadkach krwawienie może wskazywać na krwotok, który jest główną przyczyną śmierci matek i niemowląt w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż rzadko zdarza się, by w czasie ciąży wystąpiło obfite lub stałe krwawienie z pochwy, możliwe jest poronienie. Chociaż ten stan ciąży może być szokiem, to jeśli nie jest leczony, poronienie jest ryzykiem, któremu można zapobiec. Podczas pierwszych dwóch trymestrów ciąży macica kobiety może być osłabiona przez nadmierne krwawienie, co może doprowadzić do poronienia nienarodzonego dziecka. Oprócz krwawienia z pochwy, kobiety w ciąży mogą doświadczyć ciąży pozamacicznej lub tubalnej, która pojawia się, gdy zapłodnione jajo zagnieżdża się poza macicą. Często zdarza się, że macica kobiety w ciąży pozamacicznej nie może normalnie funkcjonować, a jeśli nie zostanie to zdiagnozowane, może zagrażać życiu. Oprócz poronienia, e

Lekkie lub obfite krwawienie może wystąpić w dowolnym momencie podczas pierwszych dwudziestu tygodni ciąży. W ciągu pierwszych 20 tygodni normalne jest lekkie krwawienie, ale ważne jest, by w przypadku obfitego krwawienia szukać pomocy lekarskiej. Silne krwawienie powinno być zbadane przez lekarza, a jeśli jest poważne, powinnaś udać się na pogotowie. Bardzo ważne jest, by wiedzieć, jak radzić sobie z tym problemem, bo może on prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Podobne Tematy:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Skrzepy podczas okresu a ciąża

Skrzepy podczas okresu a ciąża - przyczyny i rozwiązania

Następny artykuł
Jak pogodzić ciążę z pracą

Jak pogodzić ciążę z pracą? - Podpowiadamy jak to zrobić!