Jak zajść w ciążę bez stosunku? – Odpowiadamy!

Jak zajść w ciążę bez stosunku? - Odpowiadamy!

W tym artykule omówimy niektóre sposoby zajścia w ciążę po kazirodczym wykorzystywaniu seksualnym w dzieciństwie, seksie bez zabezpieczenia i kontakcie z zaschniętym nasieniem. Istnieje wiele sposobów na zajście w ciążę po nieudanej lub niepełnej owulacji. Zajście w ciążę jest możliwe w każdym z tych przypadków. Musisz jednak pamiętać, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest znacznie większe, jeśli odbyłaś stosunek płciowy. W każdym przypadku powinnaś zasięgnąć porady lekarza, zanim spróbujesz zajść w ciążę.

Zajście w ciążę po seksie bez zabezpieczenia

Uprawianie seksu nie gwarantuje zajścia w ciążę. Może minąć nawet od dwóch do trzech tygodni, zanim dojdzie do zapłodnienia. Po stosunku zapłodnione jajo może nie zagnieździć się prawidłowo w macicy. Dlatego ważne jest, by zrozumieć, jakie kroki należy podjąć, zanim podejmiesz próbę zajścia w ciążę. Twój lekarz pierwszego kontaktu, ginekolog-położnik lub inny pracownik służby zdrowia może udzielić ci więcej informacji.

Kiedy uprawiasz seks bez zabezpieczenia, plemniki dostaną się do pochwy i zetkną się z komórką jajową. Pozostanie tam przez co najmniej pięć dni. Jeśli te pięć dni zbiegnie się z owulacją, będziesz na dobrej drodze do poczęcia. Chociaż ciąża po stosunku bez zabezpieczenia jest rzadkością, to jest możliwa. Szanse wynoszą jak jeden na dwa miliony.

Jeśli uprawiasz seks na stojąco, powinieneś stosować antykoncepcję. Plemniki mogą pływać w górę, w dół i na boki, więc grawitacja nie może im przeszkodzić w dotarciu do jajeczka. Ważne jest, byś stosował antykoncepcję awaryjną na wypadek, gdybyś nie był zabezpieczony, np. pigułki i wkładki wewnątrzmaciczne. Niektóre z nich są dostępne bez recepty. Ta opcja może być skuteczna, gdy uprawiałeś seks bez zabezpieczenia.

Kiedy plemniki dostaną się do ciała kobiety, wędrują przez jajowody do macicy. Tam przyczepiają się do wyściółki macicy, w której urodzi się dziecko. Kilka dni po stosunku jajeczko zacznie się rozwijać, uwalniając hormon ciążowy hCG. Proces ten trwa około dwóch do trzech dni, dlatego ważne jest, byś odczekała jak najdłużej po stosunku bez zabezpieczenia, by móc zajść w ciążę.

Choć wiele kobiet z powodzeniem unika kontaktów seksualnych w czasie owulacji, ta metoda nie sprawdza się w 100% przypadków. Nawet jeśli bardzo się starasz, możesz zajść w ciążę, nawet jeśli stosujesz metody antykoncepcyjne. W końcu większość kobiet nie stosuje ich prawidłowo i trudno jest mieć stuprocentową pewność. Abstynencja jest jednak jedyną metodą antykoncepcji, która jest w 100% skuteczna.

Zajście w ciążę po kontakcie z zaschniętym nasieniem

Pytanie, czy kobieta może zajść w ciążę bez stosunku po kontakcie z zaschniętą spermą, było zadawane setki razy w dyskusjach na forach. Aby doszło do ciąży, plemniki mężczyzny muszą dotrzeć do komórki jajowej podczas jej “okna płodności”, czyli wtedy, gdy szyjka macicy jest otwarta, a jajowody wypełnione płynem. Jednak i to pytanie jest trochę niejasne.

Aby mogło dojść do zapłodnienia, plemniki muszą dotrzeć do pochwy. Normalnie przy każdym wytrysku uwalniane są miliony plemników. Niestety, większość z nich zginie w drodze do jajeczka. Aby doszło do poczęcia, wystarczy jeden plemnik, który zapłodni komórkę jajową. W badaniu opublikowanym w 2019 roku naukowcy z Tunezji przebadali 20 kobiet, które cierpiały na schorzenie zwane waginismus. Choroba ta powoduje skurcze w pochwie, uniemożliwiając penetrację podczas stosunku. Spośród tych kobiet 65% poczęło po kontakcie z zaschniętym nasieniem, podczas gdy pozostałe zostały sztucznie zapłodnione lub skorzystały z technik wspomaganego rozrodu, by zajść w ciążę.

Choć jest to skuteczny sposób zapobiegania ciąży, nie jest on niezawodny. Nasienie może zostać uwolnione, zanim kobieta osiągnie szczytowanie, lub nie zostać całkowicie usunięte na czas. Jeśli partner kobiety nie umyje rąk między kolejnymi stosunkami, sperma może dostać się na jego ręce i zarazić kobietę. Dlatego tak ważne jest, by obie strony używały środków antykoncepcyjnych, gdy stosunek jest konieczny.

Choć możliwe jest zajście w ciążę bez stosunku po kontakcie z zaschniętą spermą, to jest mało prawdopodobne, że doprowadzi to do ciąży. Plemniki są martwe, kiedy wyschną. Powietrze może zabić plemniki, ale nie zapobiega wytryskowi. Dlatego szanse na zajście w ciążę są bardzo małe, jeśli plemniki dotrą do pochwy. Jeśli kobieta nie może osiągnąć orgazmu, powinna unikać stosunków z suchym nasieniem.

Czytaj również:   Ciąża pierwsze objawy - jakie są?

Oprócz stosowania antykoncepcji awaryjnej, kobieta powinna rozważyć wykonanie badania moczu, by potwierdzić ciążę. Metoda odstawienia jest skuteczna w zapobieganiu ciąży w około siedemdziesięciu procentach przypadków, ale nie jest sprawdzonym sposobem na poczęcie dziecka. Wiadomo też, że ta metoda może powodować pewne komplikacje dla pary. Zajście w ciążę po kontakcie z zaschniętym nasieniem jest bardzo ryzykowne, dlatego kobiety powinny skonsultować się z lekarzem.

Zajście w ciążę po seksie oralnym?

Uprawianie seksu oralnego przed stosunkiem nie jest optymalnym sposobem na zajście w ciążę. Ślina, którą produkujesz podczas seksu oralnego, trafia do przewodu pokarmowego, a nie do układu rozrodczego, gdzie dochodzi do zapłodnienia. Choć ta metoda poczęcia jest całkowicie bezpieczna, niesie ze sobą pewne ryzyko. Na przykład ślina mężczyzny może wpłynąć na spermę kobiety, zwiększając prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.

Zdrowa komórka jajowa zawierająca miliony plemników może zostać łatwo zapłodniona przez plemniki, które wpływają do pochwy. Po zapłodnieniu jajeczko wędruje do macicy, gdzie próbuje zagnieździć się w jej wyściółce, co prowadzi do ciąży. Jednak nie wszystkie próby kończą się sukcesem. Aby móc począć dziecko, kobieta musi odbyć stosunek seksualny w czasie owulacji. Istnieje jednak kilka sposobów na określenie owulacji bez odbywania stosunków płciowych.

Badania przeprowadzone w 1988 roku wykazały, że 15-letnia dziewczyna, która nie miała sprawnej pochwy, była w stanie począć dziecko. Mimo że dziewczyna uprawiała seks oralny z mężczyzną, który był jej byłym partnerem, została z raną kłutą w brzuchu. Dziewięć miesięcy później urodziła dziecko przez cesarskie cięcie. Autor badania uważa, że rana zadana nożem uszkodziła przewód pokarmowy. Dlatego nasienie, które połknęła, było w stanie zapłodnić jajeczko. Jeśli jednak seks oralny nie doprowadził do ciąży, jest mało prawdopodobne, by jakakolwiek inna metoda zadziałała w twoim przypadku.

Innym czynnikiem, który wpływa na pożądanie kobiety po seksie oralnym, są obawy jej partnera o ciążę. Niektórzy faceci są bardziej niechętni seksowi, gdy są w ciąży, bo boją się, że zaszkodzi on dziecku. Jednak męski penis nie przechodzi przez pochwę podczas stosunku. Dlatego jeśli kobieta ma za sobą historię przedwczesnego porodu, unikanie stosunku może pomóc jej uniknąć ciąży.

Plemniki z wytrysku do pochwy mogą przetrwać w macicy przez pięć dni, a następnie zapłodnić jajeczko tuż po miesiączce. W niektórych przypadkach plemniki mogą przetrwać w pochwie dłużej, choć nie gwarantuje to bezpieczeństwa tego procesu. Można jednak uniknąć tego ryzyka, stosując antykoncepcję i mając mniejszą liczbę partnerów.

Zajście w ciążę po kazirodczym wykorzystywaniu seksualnym w dzieciństwie

Jeśli jesteś kobietą, która doświadczyła kazirodczego wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie, możesz się zastanawiać, jak zajść w ciążę bez stosunku. Kościół katolicki uważa kazirodztwo za jawny grzech przeciwko sakramentowi małżeństwa. Jest niemoralne i psuje prawidłowe relacje rodzinne. Problem ten jest szczególnie dotkliwy, gdy dziecko było wykorzystywane seksualnie. W tym artykule zajmiemy się przypadkiem matki, która w młodym wieku wykorzystywała seksualnie swoje córki bliźniaczki.

Kazirodztwo jest definiowane jako seks między członkami rodziny, którzy są zbyt blisko, by się pobrać. Chociaż może się zdarzyć między dorosłymi, którzy wyrazili na to zgodę, najczęstsze jego formy dotyczą dzieci. W samych Stanach Zjednoczonych ponad jedna trzecia ofiar napaści na tle seksualnym doświadczyła kazirodztwa z jednym lub kilkoma członkami swojej rodziny. Kazirodztwo może być przestępstwem niedostatecznie zgłoszonym przez prawo, co oznacza, że rzeczywista liczba ofiar jest znacznie wyższa.

Kazirodztwo najczęściej występuje u dziewcząt, ale kobiety również mogą być ofiarami tego typu przemocy. Chociaż w literaturze przedmiotu nie ma wielu dowodów na to, że do kazirodztwa dochodzi między rodzeństwem, to kobiety, które cierpią z powodu kazirodztwa, mogą zajść w ciążę. Zajście w ciążę bez współżycia po kazirodczym wykorzystywaniu seksualnym w dzieciństwie może być nieprzewidzianym skutkiem tego wykorzystywania, ale ważne jest, by w razie podejrzeń szukać pomocy medycznej. Istnieje wiele sposobów leczenia skutków kazirodczego wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie i nie musisz być jego ofiarą, żeby zajść w ciążę.

Podobne Tematy:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Ciąża w wieku 38 lat

Ciąża w wieku 38 lat - na co zwrócić uwagę?

Następny artykuł
Para młoda na ślubie

Jaki prezent podarować Młodej Parze? Oto 3 sprawdzone propozycje