Nieuszkodzona prezerwatywa a ciąża – jak to moliwe?

Nieuszkodzona prezerwatywa a ciąża - jak to moliwe?

Jest kilka kroków, które należy podjąć po pęknięciu prezerwatywy. Pigułkę EC należy przyjąć w ciągu trzech do pięciu dni od stosunku, a Plan B w ciągu 24 godzin od stosunku. Niezależnie od tego, jakiej prezerwatywy używasz, pęknięta prezerwatywa nadal może przenosić infekcje przenoszone drogą płciową (STI). Ważne jest, by porozmawiać o tym z lekarzem lub poradnią zdrowia seksualnego i dowiedzieć się, jak chronić się przed STI.

Błędy, których należy unikać podczas używania męskiej prezerwatywy (zewnętrznej)

Po pierwsze, ważne jest, by wiedzieć, że nie wszystkie prezerwatywy są skuteczne. Niektóre prezerwatywy nie pozostają nienaruszone tak długo, jak powinny. Te błędy mogą prowadzić do tego, że prezerwatywy nie spełniają swojej funkcji. Na szczęście istnieje wiele awaryjnych metod antykoncepcyjnych, które mogą zadziałać nawet do pięciu dni po niezabezpieczonym stosunku. Szanse na uszkodzenie prezerwatywy podczas seksu są jednak stosunkowo niewielkie. Dlatego najlepiej jest używać prezerwatywy, która została wyprodukowana specjalnie do tego rodzaju aktywności seksualnej, którą planujesz odbyć.

Innym błędem, którego należy unikać, używając męskiej (dawnej zewnętrznej) prezerwatywy w czasie ciąży, jest niesprawdzanie jej. Przed użyciem sprawdź raczej jej opakowanie, żeby upewnić się, że jest prawidłowo zwinięta. W ten sposób nie rozwinie się ona sama podczas stosunku. Dobrym pomysłem jest też zdejmowanie prezerwatywy przed pieszczotami. Upewnij się, że użyłeś wystarczającej ilości lubrykantu, by prezerwatywa pozostała na swoim miejscu.

Kolejnym błędem, którego należy unikać, jest używanie przeterminowanej prezerwatywy. Prezerwatywy ze skóry jagnięcej i lateksu wytrzymują zwykle od trzech do pięciu lat. Kupując nową prezerwatywę, sprawdź jej datę ważności i upewnij się, że nie wygląda na uszkodzoną. Zawsze trzymaj prezerwatywy w portfelu. Upewnij się, że używałeś już wcześniej, bo prezerwatywa z czasem się zużywa.

Jak założyć prezerwatywę żeńską (wewnętrzną)

Jeśli chcesz użyć prezerwatywy dla kobiet w czasie ciąży, musisz dokładnie przestrzegać pewnych instrukcji. Po pierwsze, musisz przyjąć wygodną pozycję. Możesz kucnąć, usiąść na toalecie lub stanąć z jedną nogą uniesioną do góry. Następnie ściśnij wewnętrzny pierścień prezerwatywy, dzięki czemu łatwiej wsuniesz ją do pochwy. Jeśli masz problem z włożeniem prezerwatywy, rozchyl palcem wargi pochwy tak, by pierścień prezerwatywy znalazł się poza otworem.

Po włożeniu prezerwatywy powinieneś ją dokładnie i mocno nasmarować. Jeśli w czasie ciąży używasz prezerwatywy wewnętrznej, możesz użyć swojego ulubionego płynu do smarowania. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której twój partner również będzie czuł prezerwatywę. Jeśli nie czujesz się komfortowo, zakładając prezerwatywę samodzielnie, poproś partnera o pomoc.

Przed założeniem żeńskiej (wewnętrznej) prezerwatywy w czasie ciąży powinnaś usunąć starą prezerwatywę natychmiast po stosunku. Użycie prezerwatywy natychmiast po stosunku może zapobiec powtórnej ciąży. Zewnętrzny pierścień żeńskiej prezerwatywy jest skręcony, co uszczelnia ją i zatrzymuje nasienie w środku. Używanie nowej prezerwatywy przy każdym stosunku pomaga zapobiec powtórnej ciąży. Ponadto bezpiecznie jest używać prezerwatywy dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Używanie środka plemnikobójczego jako zapasowej metody antykoncepcji

Jeśli prezerwatywa ulegnie uszkodzeniu, możesz użyć środka plemnikobójczego jako metody zapasowej. Jest on bardzo skuteczny w zapobieganiu ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową, a dodatkowo może służyć jako lubrykant. Środki plemnikobójcze powinny być stosowane zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, a ich najlepsze działanie polega na stosowaniu ich na dziesięć do piętnastu minut przed stosunkiem.

Choć środki plemnikobójcze skutecznie zapobiegają ciąży, mogą być niewygodne zarówno dla ciebie, jak i dla twojego partnera. Przed ich użyciem powinieneś skonsultować się z lekarzem. Środki plemnikobójcze umieszcza się wewnątrz pochwy i zabijają one plemniki. Powinnaś też pamiętać, by nosić środek plemnikobójczy przez co najmniej sześć godzin po stosunku. Te środki antykoncepcyjne są zalecane do stosowania tylko przez kobiety o silnych nawykach antykoncepcyjnych.

Środki plemnikobójcze są używane jako zapasowe metody kontroli urodzeń, gdy prezerwatywa ulegnie uszkodzeniu lub gdy nie chcesz używać diafragmy. Środki plemnikobójcze występują w różnych formach i zawierają specjalną substancję chemiczną, która blokuje wejście do szyjki macicy i uniemożliwia plemnikom dopłynięcie do komórki jajowej. Działają inaczej niż inne formy kontroli urodzeń, dlatego ważne jest, by przed rozpoczęciem stosowania środków plemnikobójczych skonsultować się z lekarzem. W połączeniu z prezerwatywą lub inną metodą antykoncepcji, środek plemnikobójczy stanowi dodatkową warstwę ochrony przed ciążą.

Jeśli szukasz zapasowej metody antykoncepcji na wypadek, gdyby prezerwatywa uległa uszkodzeniu, możesz kupić środek plemnikobójczy bez recepty. Produkty te można łatwo znaleźć w supermarketach i drogeriach, a ich cena nie przekracza 15 dolarów za opakowanie sześciu sztuk. Jedno opakowanie zawiera kilka aplikacji. Kiedy używasz środka plemnikobójczego, powinieneś unikać seksu oralnego, żeby przypadkowo nie zanieczyścić prezerwatywy środkiem plemnikobójczym.

Czytaj również:   Badania krwi ciąża ryzyko - FAQ

Używanie prezerwatywy żeńskiej (wewnętrznej)

Prezerwatywy wewnętrzne mogą zapobiec niezamierzonej ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową i są doskonałym wyborem dla kobiet w ciąży. Są one małe, mają jeden rozmiar i powinny być używane bez skręcania podczas stosunku. Prezerwatywa wewnętrzna może zapobiec 95% niezamierzonej ciąży przy perfekcyjnym użyciu, ale jej skuteczność spada do 79%, gdy jest używana podczas typowego seksu. Z kolei prezerwatywy zewnętrzne są skuteczne w 85%. NWHN nie zaleca używania obu rodzajów prezerwatyw jednocześnie.

Prezerwatywy wewnętrzne zawierają lateks i poliuretan, więc przepuszczają ciepło, ale go nie zatrzymują. Mogą być używane z lubrykantami na bazie oleju lub wody. Prezerwatywy wewnętrzne zapewniają podwójną ochronę przed chorobami wenerycznymi. Używanie żeńskiej (wewnętrznej) prezerwatywy w czasie ciąży pomoże ci uniknąć poronienia, które, jak się szacuje, zdarza się 21 na każde sto porodów rocznie.

W czasie ciąży zaleca się używanie żeńskiej (wewnętrznej) prezerwatywy, by uniknąć poronienia. Jest też wiele korzyści z używania żeńskiej prezerwatywy. Po pierwsze, to świetna zabawa! Bardziej miękki materiał sprawia, że prezerwatywa jest przyjemna i zwiększa przyjemność partnera. Będziesz się więc dobrze czuł, używając jej! Możesz być pewien, że partner nie będzie w stanie rozpoznać, że ma na sobie prezerwatywę.

Przechowywanie męskiej prezerwatywy (zewnętrznej) w portfelu

Portfele nie są najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania męskiej (zewnętrznej) prezerwatywy. Nie dość, że przechowywanie prezerwatywy w portfelu jest niebezpieczne, to jeszcze ryzykujesz jej uszkodzenie, siadając na niej. Ponadto siedzenie na niej może ją rozgrzać i sprawić, że straci swoje właściwości ochronne. Jeśli nie wiesz, jak bezpiecznie przechowywać prezerwatywę, przeczytaj dalej, by poznać kilka wskazówek.

Przechowuj prezerwatywę w suchym miejscu, z dala od skrajnych temperatur. Przechowuj ją w nierzucającej się w oczy kieszeni. W ten sposób nigdy przypadkowo jej nie zgubisz ani nie zapomnisz. Jeśli jest to prezerwatywa zapasowa, ważne jest, by mieć ją pod ręką na wypadek nieplanowanej ciąży. Trzymaj ją oddzielnie od innych przedmiotów, takich jak portfel czy torebka.

Prezerwatywy zewnętrzne są zwykle używane podczas stosunku seksualnego i mają 98% skuteczności, jeśli są używane prawidłowo. Podczas gdy prezerwatywy wewnętrzne zawodzą tylko w 18% przypadków, prezerwatywa męska może zapobiec ciąży w ponad 90% przypadków. A ponieważ nie są one wodoodporne, ważne jest, by trzymać je oddzielnie od innych przedmiotów, w tym portfela. Zewnętrzne prezerwatywy mogą jednak wypaść z portfela.

Zadbaj o to, by temperatura prezerwatyw była chłodna i sucha, i nigdy nie trzymaj ich w bezpośrednim świetle słonecznym. Temperatura portfela jest zbyt wysoka, więc pamiętaj, by często je wymieniać. To samo dotyczy opakowania prezerwatyw. Przechowuj je w łatwo dostępnym miejscu, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ciepła. W każdym przypadku lepiej jest użyć prezerwatywy niż ryzykować ciążę.

Używanie prezerwatywy dla kobiet

Choć wiele kobiet obawia się ryzyka niezamierzonej ciąży, możliwe jest używanie w czasie ciąży nieuszkodzonej prezerwatywy dla kobiet. Chociaż prezerwatywy mogą być drogie, są one nadal szeroko dostępne w klinikach zdrowia i organizacjach społecznych. Jednak uzyskanie recepty od pracownika służby zdrowia nie zawsze jest możliwe. Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, możesz rozważyć zakup prezerwatywy dla kobiet na własną rękę. Jeżeli twoje ubezpieczenie nie pokrywa kosztów prezerwatywy, możesz spróbować kupić ją w aptece lub przez internet. Niektóre organizacje, takie jak kliniki planowania rodziny, oferują je bezpłatnie.

Chociaż możliwe jest zajście w ciążę przy użyciu prezerwatywy dla kobiet, nie jest to najlepsze rozwiązanie dla kobiet w ciąży. Jeśli planujesz jej używać, powinnaś być świadoma, że może ona zakłócić twój stosunek płciowy i podział. Co więcej, nie są one tak powszechnie dostępne jak prezerwatywy męskie, więc mogą być droższe. Nawet jeśli w czasie ciąży używasz prezerwatywy dla kobiet, plemniki nadal mogą dostać się do pochwy podczas seksu. W takich przypadkach dostępna jest antykoncepcja awaryjna, która pomoże ci zachować zdrowie przez okres do 5 dni.

Używając żeńskiej prezerwatywy w czasie ciąży, pamiętaj, by najpierw wyjąć penisa. Zmniejszy to ryzyko wycieku nasienia. Poza tym prezerwatywy mogą łatwo ulec uszkodzeniu, jeśli mają kontakt z lubrykantami na bazie oleju. Powinieneś też unikać dotykania prezerwatyw podczas intymnych spotkań, bo może to doprowadzić do tarcia i pęknięcia. Powinieneś także upewnić się, że używasz prezerwatywy z grubszym pierścieniem, by uniknąć ryzyka jej uszkodzenia.

Podobne Tematy:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Ciąża urojona - leczenie i objawy

Ciąża urojona - przyczyny, leczenie i objawy

Następny artykuł
Ból w piersiach przed miesiączką i ciążą - co to oznacza?

Ból w piersiach przed miesiączką i ciążą - przyczyny, przeciwdziałania i rozwiązania?